A modern otthonok 5 apró kiegészítője, amiktől azok biztonságosabbak lehetnek, mint valaha
Évtizedekkel ezelőtt, ha az otthonunk biztonságáról volt szó, a legtöbben egy biztonsági ajtóra, egy nem túl esztétikus riasztóra és egy, a falon éktelenkedő, megsárgult szén-monoxid érzékelőre gondoltunk. A modern otthonok biztonsági megoldásai az okostechnológia fejlődésével drámai módon megváltoztak az utóbbi években, amelynek hála ma már sokkal fejlettebb és esztétikusabb megoldások állnak a rendelkezésünkre. Jöjjön néhány apró, de zseniális otthoni eszköz, amelyekkel az otthonunk biztonságát új szintre emelhetjük.
Intelligens zárak, ha sosem találjuk a kulcsot az ajtó előtt
Az okos zárak lehetővé teszik, hogy az otthonunk ajtaját a telefonunkkal, az ujjlenyomatunkkal vagy akár arcfelismerés segítségével nyissuk ki, és ezzel örökre elfelejthetjük a hosszú percekig tartó lakáskulcskeresést.
Ha pedig vendégeket várunk, és mi esetleg késésben vagyunk, távolról is beengedhetjük őket. Az ilyen zárak biztonsági riasztást is küldenek, ha valaki illetéktelenül próbál bejutni, így mindig tudjuk, mi zajlik az otthonunkban.
Biztonsági kamerák: minden percben biztonságban
Az okos biztonsági kamerák ma már diszkréten megbújva figyelik az otthonunkat, kültéren és beltéren egyaránt. Mozgásérzékelő és éjjellátó funkcióik révén pedig garantálják, hogy sose maradjunk le semmiről.
Ha távol vagyunk, értesítést kaphatunk, ha valaki mozog a kertben vagy a teraszon – ilyen esetben a telefonunkon keresztül azonnal ellenőrizhetjük a helyzetet, és ha szükséges, értesíthetjük a rendőrséget.
Okos füst- és szén-monoxid-érzékelők: láthatatlan őrök
Sajnos gyakran olvashatunk szénmonoxid-mérgezés okozta tragédiákról, és ugyan egyre elterjedtebbek a modern fűtési rendszerek, még mindig előfordulhatnak szörnyű balesetek.
Ezért is fontos hangsúlyozni, hogy legyen szó hagyományos megoldásról, vagy okos füst- és szén-monoxid-érzékelőkről, ezek az eszközök életet menthetnek.
A modernebb érzékelők már nemcsak hangjelzést adnak, hanem értesítéseket is küldenek a telefonunkra, így mindig időben cselekedhetünk.
Ráadásul ezek az érzékelők szinkronizálhatók más eszközökkel, például automatikusan aktiválhatják a szellőztető rendszert, ha füstöt észlelnek.
Ablak- és ajtónyitás-érzékelők: az éber őrszemek
Ezek az érzékelők folyamatosan figyelik az otthonunk ablakait és ajtajait, és ha valaki megpróbál bejutni, azonnal értesítést kapunk a telefonunkra. Ez különösen hasznos lehet, ha huzamosabb időn keresztül távol vagyunk az otthonunktól, hiszen bármikor tudhatjuk, hogy mi történik.
Érintésvédelmi okosrelé: már egy FI relé is lehet okos
Magát az eszközt a hagyományos értelemben talán már nem kell bemutatni, azonban arról kevesebben tudnak, hogy ezek az érintésvédelmi relék is „okosíthatók”.
Az érintésvédelmi Fi relé a konnektorok és villanykapcsolók mögötti aljzatokba, a szerelvények mögé beépítve lehetővé teszi a meglevő kapcsolók és konnektorok utólagos „okosítását”, így azok távolról is vezérelhetővé válnak.
Ha tehát szeretnénk magunkat maximálisan biztonságban tudni az otthonunkban, célszerű a szolgálatunkba állítani a modern technológiát, legyen szó érintésvédelmi Fi reléről, okos zárakról vagy más intelligens megoldásokról.
Okos otthon a kényelmes mindennapokért
Távolról is ránéznél a házra, hogy minden rendben van-e? A fűtőtestek teljesítménye a kinti időjáráshoz igazodjon? Ezek ma már nem lehetetlen kérések, az okos háztartás ugyanis lehetőséget teremt minderre.