Hogyan alkalmazd a Feng Shui-t a hálószobában
A Feng Shui a harmónia keleti filozófiája, célja hogy egyensúlyt teremtsen az ember és a természet között. A központjában a flow – vagyis az energiaáramlás – áll.
Ma már rengeteg lakberendezéssel kapcsolatos ötlet áll rendelkezésünkre, de ha a lehető legharmonikusabb élettereket akarjuk létrehozni magunk körül, akkor elkerülhetetlen a Feng Shui alkalmazása.
A hálószoba otthonunk legszemélyesebb, legintimebb része. Ez az a hely, ahol kipihened a nap fáradalmait, ezért itt a feltöltő energiáknak különösen fontos szerepet kell tulajdonítanunk.
Az alábbiakban összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat ahhoz, hogy hogyan alkalmazd a Feng Shui-t a hálószobában.
A Feng Shui alapelvei:
A Feng Shui a harmónia keleti filozófiája, célja hogy egyensúlyt teremtsen az ember és a természet között. A központjában a flow – vagyis az energiaáramlás – áll. A Feng Shui igen szerteágazó, aki igazán el akar mélyedni a témában, annak érdemes meghatároznia GUA számát és aszerint kialakítani a hálószobáját.
A hálószoba berendezés Feng Shui alapelvei:
- A lakás forgalommentes – tehát a főbejárattól minél távolabbi – részén legyen
- Több szint esetén a szobát a felső emeleten alakítsuk ki
- Elhelyezésnél ideális a keleti irányú tájolás
- Törekedjünk a meghittség és a romantika kialakítására
- Szabaduljunk meg mindentől, ami a nyugodt pihenésünket gátolhatja
- Hálószobánkat ne zsúfoljuk tele bútorokkal: biztosítsunk elegendő helyet a közlekedés számára, illetve a szekrényajtók nyitásához, a fiókok kihúzásához is
- A berendezések kiválasztásakor használjunk nyugtató színeket és minél több természetes anyagot
- Érdemes lekerekített bútorokkal, növényekkel dekorálnunk
- A szobának legyen közvetlen szellőztetési lehetősége
- Elektromos tárgyak mellőzése, vagy letakarása
- Tartsunk mindig rendet maguk körül
Az ágy terének kialakítása:
Az ágy a háló legfontosabb bútora, ezt mindig tartsuk észben. Elhelyezését tekintve, az ágy akkor van a legjobb helyen, ha a bejárattal átlósan helyezkedik el és az ágytámla teljesen a falhoz legyen tolva. Mindkét oldal legyen körbejárható. Ablak alá lehetőség szerint ne tegyük, mert az nyugtalan energiát eredményezhet.
A feng shui kritikus a regenerálódásunk során kiáramló negatív energiákkal kapcsolatban. Ezeknek az ágy alatt kellene távoznia. Ennek érdekében fontos, hogy ágyunk lábakon álljon. A tisztaságról ott sem szabad megfeledkeznünk. Ha mód van rá, kerüljük bármilyen tárgy elhelyezését az ágy alatt.
Kevesen veszik figyelembe, de matrac tekintetében kerüljük a használt darabok vásárlását, mivel elképzelhető, hogy negatív energiákat raktároz. A párunkkal való közös ágyban pedig ne aludjunk két külön matracon, mert az épp ellentétes a vágyfokozással kapcsolatban.
A két matrac közötti rést fedjük be!
A feng shui szerint az is fontos hogy az ágy mindkét oldalán egyforma – lehetőség szerint irányítható fényű – lámpák és éjjeliszekrények legyenek elhelyezve, ezzel is erősítve az egyensúlyt a párkapcsolatban.
Ügyeljünk arra, hogy fejünk felé ne helyezzünk semmilyen nehéz tárgyat, például könyveket, mert ezek nem keltenek biztonságérzetet. Néhány kedvenc darab lehet a hálóban, de a túl sok könyv megléte fáradtságot eredményezhet. Ne felejtsük a hálószoba a pihenés, a kikapcsolódás helye.
A színek használata:
Fontos észben tartani, hogy a különböző színek különböző életterületeket erősítenek. Ha nem megfelelő a párkapcsolatunk, de a munkánkban sikeresek vagyunk, akkor érdemes odafigyelni a szerelem színeire, amelyek pozitív energiát áramolnak a kapcsolatunkba.
Nagy általánosságban a falszín mindenképpen nyugtató hatású, pasztelles legyen, de persze választhatjuk a legsemlegesebb színt, a fehéret is. Kerüljük az élénk, harsány vagy mintás színeket, mert azok gátolják a nyugodt alvást.
A textíliák tekintetében szintén a pasztell színeket részesítsük előnyben, és érdemes természetes anyagokkal dekorálnunk, mint a len, pamut vagy a selyem.
Ne feledjük mindennek a pihentető nyugalmat kell árasztania.
A tükör energiája:
A tükörrel kapcsolatban sok ellentmondással találkozhatunk, de az biztos, hogy a rosszul elhelyezett tükrök bizony sok boldogtalanságot okozhatnak. Szóval hova tegyük a tükröket?
Amikor elhelyezünk egy tükröt otthonunkban, nagyon fontos, hogy az mit tükröz. Ha rendetlenséget, számlákat az asztalon, akkor ezeket a problémákat a tükör csak felerősíti. Tehát mindig álljunk meg és nézzünk szét. A tükör csak a számunkra szép, kedves dolgokat tükrözze: virágokat, tisztaságot. A tükröket rendszeresen tisztítsuk, a sérült darabokat pedig távolítsuk el.
A hálószobában a tükör az ágyat semmiféleképpen se tükrözze vissza. Takarjuk le függönnyel vagy távolítsuk el a szobából. A szekrényekben elhelyezett tükröknek nincs negatív hatása. Az egymásfelé néző tükrök sem ajánlatos, mert negatív hatással van a párkapcsolatra.
Ha erre odafigyelünk, a tükör energetizálni fogja az életterületeket. A harmóniát, nem pedig a problémákat fogja erősíteni.
A növények tisztító ereje:
Gondosan válogassuk meg növényeinket és azok helyét otthonainkban, mert minden bennünket körülvevő növénynek hatása van ránk. Az élő virágok és növények tisztítják a levegőt, megnyugtatnak és pozitívan hatnak az energia áramlására.
A hálószobába ne tegyünk egynél több növényt, mérete pedig ne haladja meg az egy métert. Arra szintén figyeljünk oda, hogy ne legyen a látóterünkbe, amikor lefekszünk. A legjobb, ha legalább két méter távolságra van az ágytól. Igyekezzünk kerek levelű növényekkel díszíteni, mert azok ösztönzőleg hatnak a jó energiára. Amit a hálószobába előszeretettel ajánlanak az például a bambusz és az aloa vera. Mindkét virágnak nagyon sok pozitív hatása van ezért akár a lakás bármelyik más pontján is elhelyezhetjük őket. Az élet minden területén harmóniát, egészséget, gazdagságot ad.
A hálószoba harmonikus berendezéséhez tehát nem kell sok dologra odafigyelni. Próbáljuk megérezni, hol van szükség több pozitív energiára és azt hogyan tudjuk megteremteni saját egyéniségünk összehangolásával.