Így védekezzünk a galambok ellen hatékonyan!

A galambok ellen sokféle módszer létezik, a mi dolgunk pedig az, hogy az adott helyzetben melyiket érdemes alkalmazni. Sokakban felmerül a kérdés, hogy mégis miért kell a galambok ellen bármit is bevetni, hiszen olyan jópofák a kis turbékoló szárnyasok. Ez való igaz, ezért mindenkit óva intenénk attól, hogy bármi erőszakos, agresszív módszerhez folyamodjon, hogyha szeretné távol tartani magától ezeket a madarakat.

Léteznek sokkal okosabb és állatbarát megoldások ezen a téren. Ezek közül vizsgáljunk meg néhányat, mert sokaknak a hasznára válhat, hogyha mindennap fel kell vennie a harcot a szárnyas patkányok okozta kellemetlenségekkel.

Miért kell felvérteznünk magunkat a galambok ellen?

Tulajdonképpen nem a galambok hibája, hogy ennyire jól érzik magukat a városi környezetben.

 

Hamar rájöttek, hogy temérdek táplálékot csipegethetnek fel az emberek után. Ráadásul teljesen megszokták az ember közelségét, ami mára már olyan méreteket öltött, hogy szinte orra lehet esni bennük, miközben a téren sétálgatva perecet majszolunk.

Egy-két tubicával még nem is lenne semmi gond, de akár több száz egyed is összeverődhet egy helyre, ez pedig rengeteg galambpiszkot von maga után.

Ez egyrészt az egészségre ártalmas lehet higiéniai okokból kifolyólag, másrészt pedig rongálja az épületek burkolatát, a szobrokat, emlékműveket, közterületeket, illetve nagyon nehéz tőle megszabadulni.

Galamb ellen az irtás nem megoldás. Az sem lenne kellemesebb, ha minden tele lenne galamb tetemekkel. Inkább az irányított terelgetésükkel lehet eredményt elérni.

Galamb ellen hálóval

galambháló

Noha nem befogásra való, viszont a galambok ellen remek megoldást jelent.

Homlokzatokra, gangokra, loggiákra egyszerűen kifeszíthető, így akadályozva meg a madarak berepülését. Különösen előnyös olyan helyen, ahol sok a növény, mivel ezek vonzzák a madarakat.

Többféle szemméretben kapható, ezért a galambok ellen és a kisebb testű madarak ellen is bevethető, mint pl. a fecskék esetében.

Galambok ellen erkélyre telepíthető riasztók

Galambok ellen házilag is védekezhetünk, de vásárolható direkt erre a célra kifejlesztett galambriasztó erkélyre.

Ott van pl. a riasztó zselé, ami gyógynövényekből készül és nem zavarja a kilátást, mint például a galambháló.

A szagát és az ízét nem kedvelik a madarak, ezért ahová ezt kihelyezzük, azt a helyet nagy valószínűséggel el fogják kerülni a kis szárnyas betolakodók.

Galambriasztó készüléket is használhatunk kertvárosi, vidéki környezetben, ami időszakosan éles, galambriasztó hang kibocsátásával kényszeríti a madarakat arra, hogy más életteret keressenek.

A hátránya csak az, hogy a városi környezetben élő madarak már megszokták az extrém hanghatásokat, ezért rájuk nézve hatástalan lehet.

Galambriasztó házilag készíthető CD-ből, amik visszaverik a fényt, ez pedig zavaróan hat a madarakra. De színes zizegő szalagokat is kihelyezhetünk, amiket szintén nem preferálnak a tollasok.

Meglehet, hogy ezek nem a legesztétikusabb megoldások, de mindenképp költséghatékonynak számítanak.

A galambtüske természetes változatának tekinthetőek a kaktuszok, amikkel szintén telepakolhatjuk az ablakpárkányt és az erkélyt. Tuti nincs olyan fakír madár, ami ezeken szeretne üldögélni.

Galambriasztó madár segítségével félelmet kelthetünk a turbékoló bandában. Ezekből bagoly és varjú formájú is kapható igen élethű kivitelben. Ahová ezek kihelyezésre kerülnek, azt a helyet nem szívesen látogatják majd a galambok.

Ezek alapján ki lehet alakítani egy hatékony stratégiát, hogy hogyan védekezzünk galambok ellen, megfelelően alkalmazva a felsoroltakat.

A legjobb ezekben a módszerekben, hogy egyrészt segítenek távol tartani a madarakat, másrészt pedig nem károsak vagy veszélyesek azokra nézve.

Továbbá ez a békés hadviselés egyáltalán nem kerül sokba, még akkor sem, hogyha nem feltétlenül a házilagos variációk mellett tesszük le a voksunkat. Galambok ellen okosan védekezni a legegyszerűbb.

Tartalom